Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" czy "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom. Polityka prywatności

REZERWACJA TELEFONICZNA: 602 637 656

Okolice

Jedną wielką atrakcją turystyczną jest sama Mierzeja Wiślana i jej unikatowych charakter. Niewiele jest miejsc w Polsce, gdzie duże słone i słodkie zbiorniki wodne oddziela tak wąski pas ziemi. Uwarunkowania historyczne i geograficzne sprzyjają turystom, którzy oprócz opalania na plaży cenią sobie przygodę...

Malbork - stara stolica Krzyżaków

proponuje podróż w przeszłość, a dokładnie w średniowiecze! Odtworzone starodawne wnętrza, wyroby z porcelany, fajansu, unikalny zbiór bursztynu czy fragment centralnego ogrzewania po raz pierwszy zastosowanego w Europie wprowadzają zwiedzających w atmosferę prostego życia średniowiecznych rycerzy zakonnych.
Z myślą o turystach przygotowano widowisko historyczne "Światło i dźwięk", nocne zwiedzanie zamku, turnieje rycerskie, biesiady w zabytkowych salach zamku oraz liczne koncerty.
Od pięciu lat w okresie wakacyjnym organizowana jest dwudniowa impreza pn. "Oblężenie Malborka". Wówczas malborska twierdza zamienia się w tętniące życiem średniowieczne miasteczko. Obejrzeć można rycerskie turnieje, popisy ulicznych grajków, wziąć udział w prawdziwych biesiadach przy stołach uginających się od jadła, a także zrobić zakupy na średniowiecznym jarmarku.
Zamek w Malborku wzniesiony został przez Krzyżaków w latach 1274-1457. W grudniu 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ta największa gotycka warownia na świecie przyciąga co roku około pół miliona turystów.
W Malborku warto zwiedzić także Kościół św. Jana Chrzciciela, Ratusz staromiejski, Bramę Mariacką oraz Bramę św. Ducha (Garncarską).

Frombork - "klejnot Warmii"

przyciąga turystów atrakcyjnym położeniem nad Zalewem Wiślanym oraz licznymi zabytkami polskiej kultury. Dzięki portowi i żegludze Frombork oferuje przejażdżki po zalewie, rejsy do Rosji oraz Krynicy Morskiej. Kursują również okrężnie statki do obwodu Kaliningradzkiego.
Przepiękne tereny, niezapomniane widoki sprawiają, że wycieczka statkiem lub wodolotem staje się niezapomnianym przeżyciem!
W słoneczne i przejrzyste dni można zobaczyć Katedrę we Fromborku z naszego ośrodka.
W zimie Zalew Wiślany bardzo szybko zamarza i staje się nie lada atrakcją dla łyżwiarzy. Płytkie wody przy zachodniej stronie mola - do 100 m od brzegu głębokość nie przekracza 1m - zapewniają bezpieczeństwo przy uprawianiu tego zimowego sportu. Zamarznięte wody zalewu zachęcają również do przejażdżek bojerami.
We Fromborku znajduje się kompleks obiektów Wzgórza Katedralnego, który został zaliczony do zerowej klasy w światowej klasyfikacji ochrony zabytków kultury materialnej. Zespół Katedralny powstał na środkowym wzgórzu. Warto zwiedzić katedrę oraz pałac biskupi z kapitularzem.
We Fromborku większość lat z okresu 1510-1543 spędził wielki astronom Mikołaj Kopernik. Prowadził tam obserwacje astronomiczne i pisał swe główne dzieło De revolutionibus orbium coelestium. Prochy Mikołaja Kopernika spoczywają we fromborskiej katedrze. Zwiedzający mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanym seansie w planetarium lub nocnym pokazie nieba w obserwatorium. We wnętrzu wieży Radziejowskiego zawieszono wahadło Foucaulta - przyrząd, który umożliwia naoczną obserwację ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi.

Jantar

leży na słynnym Bursztynowym Szlaku znanym już za czasów Cesarstwa Rzymskiego. Od zawsze miejscowość ta słynęła ze wspaniałych karczm oraz z bogactwa bursztynu. Do dziś miłośnicy bursztynowego kruszcu zbierają go na plażach od listopada do kwietnia.
W sezonie letnim władze gminy urządzają tu Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Mogą w nich brać udział dorośli i dzieci, Polacy i obcokrajowcy. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Od lat stanowią największe wydarzenie kulturalno-sportowe w Jantarze. Mistrzostwa w poławianiu bursztynu łączone są z innymi imprezami takimi, jak koncerty, pokazy bursztynowej biżuterii, liczne konkursy dla dzieci i dorosłych.

Kąty Rybackie

w miejscowości warto wybrać się na wycieczkę przyrodniczą do rezerwatu faunistycznego. Rezerwat stanowi ostoję dla ponad 700 kormoranów. Ptaki te żywią się rybami, których zjadają do pół kilograma dziennie. Odchody kormoranów powodują obumieranie drzew, a to z kolei jest przyczyną przenoszenia się kolonii ptaków coraz dalej w nowe miejsca.
Opuszczone siedliska tworzą niesamowity (aczkolwiek martwy), księżycowy krajobraz. Teren chroniony obejmuje 10,8 ha. Cały jest porośnięty starodrzewem sosnowym, który liczy 100-120 lat.



Kaliningrad


dawniej Królewiec, do 1946 r Koenigsberg. Osada założona przez Krzyżaków w 1255 r, prawa miejskie uzyskała w 1286 r. Miasto było ważnym ośrodkiem handlu, portem morskim, członkiem Hanzy. Od 1525 r. siedziba książąt pruskich. W 1544 r. utworzono uniwersytet.
Kaliningrad to miasto obwodowe w Federacji Rosyjskiej położone przy ujściu rzeki Pregoły do Zalewu Wiślanego (w części rosyjskiej nazywany jest Zalewem Kaliningradzkim). W Obwodzie Kaliningradzkim (powierzchnia 15.000 km2), najdalej wysuniętym na zachód rejonie Federacji Rosyjskiej, mieszka ponad 900.000 osób. Najważniejsze miasta-porty Obwodu - Kaliningrad, Bałtijsk, Primorsk i Swietłyj - położone są nad Zalewem Wiślanym z bardzo dobrym dostępem do Morza Bałtyckiego (pogłębiony tor wodny).
W Kaliningradzie warto zwiedzić: Plac Pobiedy, Katedrę, muzeum bursztynu, nigdy nie ukończony Dom Sowietów, kościoły, pomniki i monumenty.

Kanał Elbląski

jest unikalnym systemem wodnym łączącym kilka zachodnio-mazurskich jezior z Zalewem Wiślanym. Polega on na pokonywaniu 100-metrowej, prawie naturalnej występującej w tym regionie, różnicy poziomów wody przy pomocy systemu śluz i pochylni. Te ostatnie są szynowymi urządzeniami wyciągowymi napędzanymi mechanicznie siłą przepływu wody.
Ten, światowej klasy zabytek, ciekawy przykład hydrotechniczny, zaprojektowany na początku XIX w., przez holenderskiego inżyniera Jakoba Georga Steenke pracującego na dworze Fryderyka I i II w celu gospodarczego połączenia wodnego Prus Wschodnich (niem. "Oberland") z Bałtykiem - prawie 20 lat czekał na rozpoczęcie budowy, (1825-1844). Różnica poziomów kanału na długości 9,6 km zmienia się o ponad 100 metrów, które statek pokonuje dzięki pięciu pochylniom, napędzanym wodą.
 

O nas   |   Okolice   |   Galeria   |   Cennik   |   Kontakt / Rezerwacje |   Polityka prywatności

Projekt i realizacja © 2013 - Agencja Reklamowa GABO s.c.